Americký výrobce automobilů Dodge je znám výrobou extrémně výkonných vozů. Nyní nabídl svým zákazníkům velice zajímavou nabídku. U modelů Challenger, Charger a Durango nabízí slevu tolik dolarů, kolik má vybraný model pod kapotou koní. U takového Challengeru Hellcat Redeye se tak může sleva vyšplhat až na 8 tisíc dolarů.

Více než dobrá nabídka

„Od chvíle, kdy jsme začali na trh dodávat modely Charger a Challenger, předal Dodge do rukou nadšených zákazníků již 485 milionů koňských sil,“ uvedl na začátku videa, jež ohlašuje začátek kampaně „Dodge Power Dollars,“ Tim Kuniskis, šéf oddělení cestovních automobilů Fiat Chrysler.

Automobilka se rozhodla, že do konce roku 500 milionů koňských sil pod kapotou svých vozů. Proto přišla s takto zajímavou nabídkou, která se skutečně jen tak nevidí. V rámci akci Dodge Power Dollars vrátí 10 dolarů za každého zakoupeného koně. Tedy co jedna koňská síla to 230 korun z ceny dolů.

Tato nabídka přitom platí na úplně všechny modely nabízené společností. Tedy Pentastar, HEMI, Scat Pack, Hellcat a i Redeye. Na základním CHargeru SXT, který poskytuje výkon 292 koní tak mohou zájemci ušetřit 2 920 dolarů, tedy asi 68 tisíc korun. A v případě Challenger Hellcar Redeye, který patří mezi to nejsilnější co Dodge nabízí, se sleva šplhá až na částku 7 970 dolarů, tedy 185 tisíc korun díky vákonu 797 koňských sil.

Dodge přitom nemá o zákazníky nouzi. Podle dřívějších informací znanamenala automobilka rekordní zájem o model Challenger, který nepatří mezi nejmladší modely. Charger dominuje ve svém segmentu na americkém trhu velkých cestovních vozů již potřetí v řadě a Durango by mělo mít v současné době našlápnuto na nejlepší prodejní výsledky od roku 2005.

Podle Dodge má tato kampaň posloužit především k tomu, aby nalákala nové zákazníky, kteří o takových vozech zatím jen snily a zároveň umožní majitelům starších Dodgů zakoupit něco novějšího.