Klasické spalovací motory versus ty, které pohání elektřina. Přichází doba, kdy naše společnost začíná dávat přednost druhé z variant, i když bychom stále našli dost tradicionalistů. Automobily znamenají pohodlnou a rychlou dopravu z jednoho místa na druhé, ať už se vydáváme za prací či naopak za zábavou. S revoluční novinkou přišla i automobilka Škoda. Její první vůz, který využívá elektrický pohon, nabídne dojezd na jedno nabití více než 500 kilometrů. Pro české poměry je to skutečně dobré číslo, že?

Příjemně laděný interiér všechny potěší

V souladu s přírodou, ale také velmi útulný. Elektromobil Škoda Enyaq iV nabídne například ekologickou kůži a můžete si jej plně vyladit k obrazu svému. Výhodou je menší náročnost údržby, ale také výborná akcelerace. A když se vydáte na cesty, čeká na vás v celé EU více než 200 tisíc dobíjecích míst. Stačí jen připojit baterii a počkat, než bude vůz znovu schopen vyrazit.

Zrychlení z nuly na rychlost 100 km/h za necelých devět vteřin pak hovoří za vše, maximální možná rychlost modelu Enyaq je 160 kilometrů za hodinu. I toto číslo vypadá na papíře velmi zajímavě a jistě přesvědčí ty, kteří se dosud světem elektromobility příliš nezabývali.

Na bezpečnost se zde opravdu dbá

Důležitý je hlavně bezpečný provoz, jde o otázku, která je skutečně prvořadou. Propracované asistenční systémy, díky nimž se také snadněji zaparkuje, moderní řidiče nesporně velmi potěší. Devítka airbagů a třináctipalcový displej, jenž při jízdě nabídne maximální přehled, budí společně pocit důvěry a jistoty.

Na dálku spustíte klimatizaci, ověříte si, zda je aktuální nabití baterie opravdu dostatečné pro další cesty – stačí jen využít aplikaci ŠKODA Connect App. A jaká je vlastně cena nové Škody Enyaq? V základní verzi se dostane už přes milionovou hranici, záleží pak i na dalších požadavcích řidičů.