Audi plánuje premiéru svého futuristického offroadu, který bude uzavírat čtveřici konceptů z roku 2017.

Koncept plný technologií

Nový koncept Audi AI: Trail Quattro, který bude mít svou premiéru na autosalonu IAA ve Franfurtu bude představovat vizi elektrického offroadu budoucnosti. Automobilka navíc dodává, že se jedná o poslední ze čtyř futuristických konceptů, které v uplynulých letech představila. Prvním byl v roce 2017 koncept Aicon, po kterém následovaly koncepty PB 18  Grand Tourer a AI: ME hatchback.

O konceptu není prozatím mnoho známo a musí nám stačit fotografie, která však něco prozrazuje. Například to, že vozu budou chybět převisy karoserie, díky čemuž by měl vůz nabídnout fantastické nájezdové úhly a poradit si i s náročnějším terénem.

Design karoserie se vyznačuje ostrými úhly a liniemi, kterým dělají doprovod oblé tvary oken. V podbězích jsou ukryta velká kola s terénními pneumatikami a označení Quattro dává jasně najevo, že se pohon postará o všechny čtyři kola. Ta budou poháněna dvojicí elektromotorů a zapojí se i další technika, která bude demonstrovat pokrok a dovednosti značky.

V současné době je dost nepravděpodobné, že by byl vůz předobrazem nějakého reálného modelu. Spíše se jedná jen o demonstraci umu automobilky. Čtyřmístný koncept se bude držet skromnějších rozměrů bude připomínat například futuristickou plážovou buginu od VW.

Na více informací si však budeme muset počkat až do příštího autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu, který by měl začít již 10. září. O dva dny později pak otevře brány i veřejnosti.