Ani Cadillac nechce otálet v otázkách elektromobility a má v plánu přispět svou troškou do mlýna. Nejen že chytá elektrickou verzi svého modelu Escalade, ale připravuje i zcela nový model, který bude lákat především na design. Na tuto novinku si však budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Americká elektřina

Elektromobily nejsou ožehavým tématem jen v Evropě, ale také v USA. Dokazuje to i snaha amerického Cadillacu, který si podle nejnovějších informací připravuje hned dva modely, které budou mít čistě elektrický pohon.

Už nějakou dobu se hovoří i elektrické verzi Escalade. Ovšem ten by neměl být jediným elektromobilem, který bude Cadillac vyrábět. Poslední dobou se totiž mluví o čistokrevné novince. Prozatím však o ní není známo příliš mnoho informací.

Je velice zajímavé sledovat, jak automobilky k elektromobilům přistupují, Zatím co některé, jako například Volkswagen začínají s novými modely od píky. Jiné značky, jako třeba PSA, elektrifikují již existující modely. Jakousi střední cestou se vydal Cadillac, který volí obě možnosti. Novinka by měla stát na platformě BEV3, což je modulární architektura koncernu GM, která vyniká vysokou univerzálností. Lze na ní postavit vozy od velkých SUV po kompakty s pravostranným i levostranným řízením.

Nový elektromobil by se měl na trh dostat někdy okolo roku 2022. Ještě to tedy chvilku potrvá, nicméně výsledek by měl stát za to. Nejen že bude vůz nabízet extrémní dojezd 644, ale i skvělý design. Ve stejné době by měl přijít také Escalde.