Regent Motorcycles se řadí mezi výrobce elektrických motocyklů, kteří sází na nostalgickou notu. Jejich motocykl zaujme hlavně konzervativním designem a inovativním pohonem.

Retro i moderna

Regent No. 1 je prvním motocyklem švédského výrobce Regent Motorcycles a na první pohled byste si ani možná nevšimli, že se jedná o motorku s elektrickým pohonem. Mnohem více připomíná silniční motocykly ze 70. let minulého století. Na první pohled připomíná například Yamahu SR500.

Vzhled ve stylu jednostopé klasiky jde ve stylu retra, ale retro se zde snoubí s moderními technologiemi. V tradičním trubkovém rámu je proto v prostoru, kde se standardně nachází motor usazen akumulátor a elektromotor najdeme v náboji zadního kola.

Jezdec sedí na stylovém sedadle, před kterým je situována palivová nádrž. Elektromotor o výkonu až 14,7 kW pohání kupředu motocykl o váze 130 kilogramů rychlostí až 120 kilometrů v hodině. Zatímco baterie s kapacitou 6 kWh mají zajistit dojezd kolem 150 kilometrů na jedno nabití.

Při pohledu na řídítka nám dojde, že Regent No. 1 nevyužívá klasických analogových přístrojů v kruhových tubusech, které by k motocyklu skvěle šly, ale nabízí dotykovou obrazovku skrze kterou může jezdec propojit telefon s motocyklem.

Zájemci o tento zajímavý stroj s moderní výbavou si mohou No. 1. již předobjednávat a to za částku 9 500 eur, tedy přibližně 247 tisíc korun. Na prvních sto objednaných kusů navíc společnost dává  % slevu.