McLaren se již oficiálně připravuje na příchod nového člena rodiny Ultimate Series. Zároveň nabídl i první snímek tohoto dvoumístného speedsteru, který je určen především pro jízdu na běžných silnicích.

Nový člen Ultimate Series

McLaren potvrdil doposud neoficiální zprávy o tom, že přichází nepojmenovaný model bez čelního skla, bočních oken a také střechy. Novinka by se měla stát zástupcem řady Ultimate Searies a v nabídce značky se usadí po boku modelu Senna a Speedtail.

Zatímco Senna byl navržen jako okruhový speciál na běžné silnice a Speedtail určen pro překonávání rychlostních rekordů, připravovaný novinka by měla nabízet ryzejší požitek z řízení na jakékoliv silnici. Zároveň bude rozvíjet současný designový styl značky a měl by nabídnout o něco elegantnější křivky než ryze funkční Senna.

Interiér se ponese ve stejném stylu jako exteriér a vstupovat by se do něj mělo prostřednictvím úzkých dveří s tradičním otevíráním ve stylu automobilky. Designový kontrast má zcela jasně poukazovat na určení vozidla, tedy především na požitek z jízdy na zcela běžných silnicích, než k lámání rekordů na okruzích. I tak by měl nabídnout vysoký výkon, agilní ovládání a vysokou míru zpětné vazby. Radost z jízdy by měla být umocněna i nízkou hmotností, která byla dosažena použitím uhlíkových vláken.

Kupředu by měl novinku pohánět vidlicový osmiválec s dvojicí turbodmychadel, který k sobě nepotřebuje žádnou elektrickou výpomoc. Výkon automobilka prozatím neuvedla, ale mluví se o 537 až 359 kW. Novinka bude vyrobena pouze v 399 exemplářích a cenově by se měla pohybovat mezi cenou modelů Senna a Speedtail, tedy mezi 21 až 60 milionech korun.