Nový Golf byl zcela poprvé zachycen bez kamufláže a hned na první pohled je jasné, že svým vzhledem moc nepřekvapí.

Evoluce i revoluce zároveň

Volkswagen chce svou důležitou novinku představit na konci tohoto roku. V Evropě je Golf nejprodávanějším modelem a novinka se měla představit na autosalonu ve Frankfurtu, ovšem softwarové problémy premiéru odsunuly na pozdější datum.

Novinka byla vyfocena v Madridu během natáčení reklamního spotu a to úplně bez maskování. Díky tomu známe designerské detaily, které byly na doposud odhalených prototypech ukryty pod vrstvou kamufláže.

V přední části se tak opět objeví úzká maska, na kterou budou navazovat poměrně úzké světlomety. Úzká světla najdeme také na zadní části vozu. Design tak jasně vychází z již známých tvarů předchozích verzí automobilu, což se však předpokládalo.

I přesto, však bude Golf v něčem jiný a bude se to týkat interiéru. Již dříve představená skica napověděla, že se Golf zbaví většiny fyzických tlačítek a bude se soustředit na obří dotykovou obrazovku multimediálního systému ve vrchní části palubní desky. Opticky by měl navazovat na kapličku přístrojů, v niž se rovněž objeví digitální displej.

Volkswagen Golf VIII se světu představí na vlastní akci někdy koncem roku. Jeho prodej by měl být odstartován v devátém týdnu roku 2020, tedy někdy od 24. února.