V evropském testu bezpečnosti Euro NCAP se Hyundai Nexo osvědčil již v loňském roce. Nyní si troufnul i na jejich americkou verzi a obstál na výbornou.

IIHS hlásí úspěch

Crash testy se zabývá celá řada organizací a jejich výsledky mají různou váhu. V USA jsou nejváženější ty od IIHS, které však zatím neměly tu čest vyzkoušet vodíkové vozidlo, až nyní. Hyundai NExo byl vůbec první a nutno říci, že vodíkové kolegy odreprezentoval skutečně na úrovni.

Automobil se momentálně prodává pouze v Kalifornii, ráje alternativních pohonů. Podle IIHS by tedy vůz organizace ani nikdy nezkoušela, pokud by si o to sama Hyundai neřekla. A nejspíše věděla proč, protože si její model odvezl hodnocení Top Safety Pick +.

Pro to aby vůz obdržel takto dobré hodnocení je nutné obstát hned v několika kategoriích, do kterých patří čelní náraz s malým přesahem na straně řidiče a na straně spolujezdce, čelní náraz, s běžným přesahem, odolnost boků a střechy, ochranu hlavy a sedadla. Vůz také musí mít nadprůměrné výsledky v oblasti prevence čelní srážky a vysoké hodnocení kvality světlometů.

Zajímavostí je tak to, že v testech si vedly lépe modely vybavené modernější technikou světlometů. Vozy společnosti hyundai vybavené starým typem světlometů vždy dostávaly pouze hodnocení přijatelné, nikoliv dobré, což však neplatí o Nexu.