Na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem nebude chybět ani italské Lamborghini, které chystá něco zcela unikátního.

Velké tajemství

Letošní autosalonu ve Frankfurtu se pomalu ale jistě blíží a s ním roste i počet nejrůznějších upoutávek. Jednu takovou si dovolilo přidat i Lamborghini. Odhalená silueta vozu ale mnoho informací neprozrazuje. V podstatě vidíme jen dvě diodové linky předních světlometů, řešené podobně jako u atraktivního konceptu Terzo Millenio. Ten má být předobrazem nové generace Aventadoru, který by měl přijít v roce 2024.

Co vlastně je připravovaný model zač, je zatím nejasné. Mohlo by se jednat o první hybridní model značky. Jeho vize jménem Asterion se objevila v roce 2014 a v posledním roce opět ožívají spekulace o sériové produkci. Někdo však hovoří také o jednorázové zakázce, je však otázkou zda by kvůli takovému vozu dělalo Lamborghini takový povyk.

Lamborghini nyní sice slaví velké prodejní úspěchy svého SUV modelu Urus, ovšem jsou i některé věci, které značku trápí. Jako například neochota Volkswagenu pokračovat s produkcí ikonického dvanáctviválec Aventadoru. S příchodem nového modelu se tedy nejspíše bude muset ikona podvolit přísným emisním normám a nahradit tuto pohonnou jednotku hybridním osmiválcem.