Možná si to na první pohled neuvědomíte, ale planetové převodovky jsou pro efektivní provoz strojů naprosto klíčové. V tomto článku vám ukážeme proč.

Převodovky se používají i tam, kde byste to nečekali. V následujících řádcích vám proto ukážeme, kde všude se můžete setkat s planetovými převodovkami a jak vlastně převodové motory Bühler fungují.

Maximální výkon

Šnekové převodovky Bühler jsou mnohem rozšířenější, než by vám na první pohled mohlo napadnout. Určitě jste už někdy viděli bagr. Například na stavbě, nebo pokud jste s ním sami pracovali. A právě v podobných strojích najdou planetové převodovky uplatnění. Používají se ale nejen v bagrech, ale také kombajnech, silničních válcích nebo jeřábech. Zajímavé přitom je, že každá převodovka funguje úplně jinak.

Záleží na tom, jak jsou planetové převodovky Bühler vůbec využity. V některých strojích se totiž používají pro pohon pojezdu, jinde zase pro pohon otočné části stroje nebo pohod bubnu navijáku. Jejich náplň práce je zkrátka pestrá. Dokáží obsáhnout celou řadu úkonů a postarat se o to, aby jednotlivé části různých strojů dokonaly pracovaly.

Miniaturní velikosti

Nejlepší na tom všem ale je fakt, že planetové převodovky Bühler nepotřebují příliš prostoru k tomu, aby se mohly “realizovat”. Ve skutečnosti jsou velice malé. Díky relativně vysokým převodovým poměrům ale dokáží optimalizovat hydraulický okruh stroje. A právě to jim poskytuje maximální výkon k tomu, aby se mohly využít svoje miniaturní rozměry na maximum.

Planetové převodovky jsou sice součástí strojů, ale dají se koupit také separátně. Jestliže takovou převodovku budete potřebovat, pak není nic lehčího než zamířit na eshop Schmachtl.cz a jednu si pořídit. Ceny na tomto eshopu jsou příznivé. Za součástky tedy rozhodně neutratití celé jmění. Zboží si navíc můžete za drobný poplatek nechat doručit až k vám domů rychlým kurýrem, takže ušetříte cestu i čas spojený s vyzvednutím zásilky.