Za nové turbodmychadlo například pro nejběžnější automobil, který jezdí na našich silnicích, tedy Škodu Octavii, zaplatíte až 16 tisíc korun. Za repasované turbodmychadlo dáte maximálně 6 tisíc Kč. Přitom jejich parametry a kvalita je srovnatelná. Musí se však jedna o turbodmychadlo repasované firmou TurboExpert, která se zabývá opravami a regenerací turbodmychadel pro osobní a užitková vozidla všech značek a typů.

Proč je regenerované turbodmychadlo výhodnější?

Nejpodstatnějším argumentem je mnohem nižší cena. V žádném případě se však nejedná o horší nebo méně hodnotné turbo. Spíše naopak, jelikož pro repase turbodmychadel používá společnost TurboExpert komponenty špičkové světové úrovně. Například pro vyvažování rotorů turbodmychadel používá vyvažovací stroje společnosti Schenck. Pro nastavení proměnných geometrií VNT/VTG v turbodmychadlech a těsnění West Gate má k dispozici moderní stroje VISCOM Automotive GmbH. Aby repase turbodmychadel byla provedena na nejvyšší světové úrovni, provádí firma TurboExpert víceúrovňovou kontrolu kvality.

 

Nevýhody použitých turbodmychadel

Společnost má skladem více než 20 tisíc nejrůznějších typů turbodmychadel, takže může zákazníkům kdykoliv a v co možná nejkratším termínu vyhovět v jejich požadavcích. Použité turbodmychadlo se nevyplatí, jelikož jejich stav je možné zkontrolovat pouze ručně. Tak se zjistí maximálně to, zda je něco uvolněné, ale stav tělesa a ložisek, která ovlivňují účinnost turbíny, se nezjistí.

Jak turbodmychadlo funguje?

Jeho fungování je založeno na přeplňování motoru bez mechanického pohonu, a sice pouze výfukovými plyny. Vlastní pohon zajišťuje turbína a účinky turba se projeví až ve středních a vyšších otáčkách motoru. Za chodu se mohou projevit zpožděné reakce, jelikož výfukové plyny na základě své setrvačnosti nemohou sledovat rychlé změny zatížení. Výhoda spočívá v tom, že turbodmychadlo pracuje s malými ztrátami a pro svůj pohon neodebírá žádnou užitečnou energii.