Také přemýšlíte nad tím, že už nikdy nechcete čistit ty odolné skvrny, které se vám na filcovém potahu kufru objevily při poslední návštěvě hobbymarketu? Už nemusíte. Poradíme vám, jak kufr svého vozu spolehlivě ochráníte běžně dostupnými prostředky.
V zásadě máte na výběr dvě možnosti – vanu nebo koberce. Obojí má své výhody i nevýhody, a i v rámci jednotlivých kategorií najdeme významné změny. Jinak se totiž chovají třeba koberce Passat a jinak ty určené pro model Golf. A na co si tedy dát pozor?
Koberce se hodí spíše pro menší výzvy
Při nákupu těchto pomocníků byste si měli pamatovat jedno – ochrání pouze dno vašeho kufru. Zato však vypadají za všech okolností dobře, a pokud je vyberete správně, sednou vašemu automobilu doslova jako ulité. Například pokud vsadíte na koberce Octavia, nikdo nepozná, že nejde o originální výbavu nýbrž o dokupovaný kus. Jde totiž o výrobu přímo na míru – ani kousek filcového dna tak nezůstane odkrytý.
Kde nestačí koberec, tam musí nastoupit vana
I když koberce na dně kufru vypadají jednoduše skvěle, ne vždy vám mohou nabídnout takovou ochranu, jakou potřebujete. Týká se to zejména okamžiků, kdy v kufru přepravujete objemné náklady nebo třeba domácí mazlíčky. V takové chvíli se mohou koberce poškodit (v tom lepším případě) nebo působit jako nedostatečná ochrana zejména pro stěny vašeho kufru (v tom horším případě). Tehdy vám mohou pomoci vany – musíte ovšem vsadit na ty ze správného materiálu.
Plast, guma nebo kombinace obojího?
Pokud stojíte o vanu, kterou lze snadno srolovat a odsunout stranou nebo uskladnit v garáži, vsaďte na gumu. Ta vám jako bonus nabídne i lepší odolnost a další benefity. Bohužel nemívá tak vysoké okraje, jak by bylo leckdy potřeba a bývá i poměrně těžká, díky její flexibilitě ji však do kufru usadíte prakticky bez námahy. Plast je křehčí, ovšem lehčí. Třetí možností je kombinace obou materiálů v plastových vanách. Nabízí vám výhody obou a na oplátku disponují jen jedinou nevýhodou: trochu vyšší cenou.
Zdroj obrázku:
ustun ibisoglu / Shutterstock.com