Máte-li doma například zlaté mince a nejste zrovna jejich sběratelem, můžete je výhodně zpeněžit. Výkupem zlata se zabývá speciální obchod Zlaté mince – Numismatika, který najdete ve druhém patře Obecního domu v Praze. V současné době je výkup zlata pro prodávající velice výhodný vzhledem k vysokým cenám zlata na burze a také díky oslabení české koruny.

Co můžete nabídnout k výkupu?

Tento obchod se specializuje především na výkup zlata, ovšem také zde můžete prodat i stříbro, platinu, paládium či jiné drahé kovy. Výhodně zde můžete prodat také slitky značek, které obchod sám neprodává. Konkrétně se jedná o značky Agosi, Credit Suisse, Degussa, Metalor, Royal Canadian Mint, Sempsa, Valcambi a další. Za určitých podmínek obchod vykupuje i slitky jiných prodejců. Každý výkup investičního zlata má čtyři fáze, a to předání, kontrolu, fixaci a výplatu peněz. Nicméně, průběh těchto fází se liší podle formy, rozsahu a původu vykupovaného investičního zlata.

Kdo může nabízet zlato k výkupu?

V podstatě kdokoliv, kdo má co nabídnout a má zájem výhodně zpeněžit své investiční zlato. Zúročit své investice mohou také například klienti těch prodejců, kteří již svou obchodní činnost ukončili. V obchodě Zlaté mince – Numismatika mohou uspět také klienti bank, které svým vlastním klientům nákup či prodej investičního zlata zprostředkovávají, avšak samotný výkup zlata neprovádějí.

Co nelze k výkupu nabídnout?

Obchod v Obecním domě vykupuje investiční zlato a jiné drahé kovy především ve formě zlatých mincí, ovšem s výjimkou těch, jejichž ryzost je nižší než 900 tisícin. Zásadně pak nevykupuje zlaté šperky, prsteny, náramky, hodinky, zlomkové zlato, úlomky zlatých mincí a podobně. Vykupováno není ani surové zlato v žádné formě, a to ani ve formě slitku.

Výplata peněz

Výplata se provádí v hotovosti i bezhotovostním způsobem. Pokud byste zboží zaslali cenným psaním, musíte v dopise uvést potřebné kontaktní údaje, zejména přesné bankovní spojení. Pro zaslání hotovosti poštovní složenkou je třeba napsat adresu. Hotovost je zasílána ihned, připsání částky na účet záleží na bance, ale obvykle je to do 2-3 dnů.