Láká vás investice do zlatých mincí? Mnoho lidí raději investuje do zlatých slitků. Ovšem v dnešní době se tento trend začíná obracet a může za to zejména koronavirová pandemie, která na téměř dva měsíce uzavřela švýcarské rafinérie, které zásobují jednu třetinu světového trhu. Aktuálně je na trhu velký nedostatek zlatých i stříbrných slitků. Mnoho investorů tak začíná hledat prestižní investiční mince. Mezi českými i světovými investory je obrovský zájem zejména o vídeňské zlaté mince Wiener Philharmoniker.

Proč zrovna Wiener Philharmoniker?

Jde o prestižní značku, která je známá po celém světě a majitelé zlatých mincí Wiener Philharmoniker mohou tyto své zlaté investice prodat téměř kdekoliv. Obrovskou výhodou je, že tyto mince zakoupíte za čistou cenu zlata, nepřiplácíte za žádnou sběratelskou hodnotu, jako je tomu u numismatických mincí. Mince Wiener Philharmoniker se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Jsou dokonce trochu levnější než švýcarské slitky.

Kde mince Wiener Philharmoniker pořídit?

Vyrazte do Prahy, v Obecním domě najdete firmu Zlaté mince Numismatika, která je již skoro 20 let největším českým specialistou na prodej i výkup investičních kovů a mincí od prestižních světových rafinérií. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Můžete si zde však slitky i mince pořídit, zlaté mince Wiener Philharmoniker zde pořídíte za cenu do 5000kč za kus. Největší zájem je však o zapečetěná balení s hologramem o 10 nebo 20 kusech. Na rozdíl od slitků nejsou mince číslované, jsou krásné na pohled i na omak, stanou se investiční ozdobou vašeho majetku a můžete je kdykoliv prodat a mít z nich zase fyzické peníze.