Rádi sledujete rallye, Nascar nebo filmy s krásnými sportovními vozy? Je krásné sledovat, jak namakané stroje zvládají výkony, které by běžné vozy nezvládly. Sportovně upravené vozy však nejsou jen doménou závodníků, každý si může na svém voze provést úpravy, které změní vůz k nepoznání.

Jednou z velmi žádaných úprav je výškově stavitelný podvozek. O co se jedná? Jde o možnost změnit světlou výšku vašeho vozidla a posunout tak jeho těžiště více k zemi. Co se týče vzhledu, auto vypadá následně mnohem více sportovně. Hlavní výhodou jsou však lepší jízdní vlastnosti. Zde to samozřejmě závisí na typu vozidla, ne u každého vozu je snížený podvozek k prospěchu. Pokud se pro tuto změnu rozhodnete, ihned se vám zalíbí. Nižší těžiště zlepšuje ovladatelnost vozu v zatáčkách. Je to logické, když je vůz vysoký, mnohem snadněji se převrátí než když má těžiště nízko.

Aerodynamika

Při snížení podvozku se výrazně mění aerodynamika vozu, vůz následně zvládá menší odpor vzduchu, což mu umožní větší zrychlení i lepší ovládání. Vaše pneumatiky budou mít rázem větší přilnavost. Pokud si tuto úpravu necháte udělat, jistě se za vaším vozem každý rád otočí. Mít nízko položený podvozek je samozřejmě vhodné, pokud jezdíte po běžné vozovce, pokud se chystáte do terénu nebo do míst, kde jsou překážky, obrubníky či vyfrézovaná vozovka, vyplatí se podvozek opět zvednout.

Veškeré příslušenství pro výškově stavitelný podvozek byste měli nakupovat pouze ve specializovaných obchodech, kde svému sortimentu rozumí a zejména, kde můžete nakoupit komponenty přesně pro váš vůz. Specialistou na tento sortiment je eshop Tatechnix.cz, kde naleznete velmi kvalitní a široký sortiment těch nejlepších značek a to za skvělé ceny. Jistě už se nemůžete dočkat, jak skvěle bude váš vůz vypadat až posunete jeho podvozek níže.