Chorvatsko nabízí svým návštěvníkům nejen příjemné ubytování, nádherné pláže a azurově modré moře, ale příjemné počasí v chorvatsku a příhodné podmínky jsou vhodné pro celou řadu vodních aktivit. Můžete si vyzkoušet potápění a prozkoumávat tajemné hlubiny vod Jadranu, které ukrývají mnohá tajemství nebo si můžete nechat cuchat vlasy větrem během jízdy na vodní hladině. Velká a známá letoviska nabízejí ubytování v celé řadě různých destinací. Nabídka ubytovacích kapacit je široká, mezi oblíbené patří především hotelové komplexy poblíž pláží, apartmány chorvatsko a na své si přijdou i milovníci kempování, neboť i nabídka kempů je bohatá. Velký výběr naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

A jaké vodní sporty si můžete vyzkoušet?

Vodní lyžování

Je to poměrně náročný vodní sport, který si však své zastánce drží již velmi dlouhou dobu. Nahrává tomu především fakt, že velká a hodně navštěvovaná letoviska nabízejí možnost zapůjčit si potřebnou výbavu. Pokud patříte mezi začátečníky, můžete navštívit některou z místních škol vodního lyžování. Střediska naleznete v Istrii, Rábu, Podgoře nebo Lovranu. Každá škola má nejen příhodné podmínky pro provozování této vodní aktivity, ale také vhodné vybavení a kvalifikované instruktory.

Wakeboarding

Tento druh sportu patří k mladším adrenalinovým aktivitám. Je podobný vodnímu lyžování, ale pro pohyb na vodní hladině používá prkno. Využívá tedy i některé prvky ze surfingu. Pokud je jezdec zdatný, zvládne i celou řadu skoků, salt a zajímavých figur.Vyzkoušet si jej můžete na ostrově Krk, v areálu na Punatu, na Poreči nebo na ostrově Pag.

Jet Ski – vodní skútry

Velmi oblíbená vodní atrakce především u mladší generace. Zastánce tohoto sportu láká rychlá jízda, dobrodružství a nebezpečí. Půjčovny skútrů naleznete především ve velkých a hojně navštěvovaných střediscích. Pokud se rozhodnete pro jízdu na skútru, je potřeba dodržovat bezpečnostní předpisy, aby nedošlo k ohrožení ostatních uživatelů moře.