Výpověď z práce není nikdy ničím příjemným, zejména když ji nečekáte a nemáte k ní důvod. Ať už jde o snižování stavu, o rušení oddělení nebo problémům ve firmě, ztráta práce postihne nejen vás, ale potažmo celou vaši rodinu, ekonomickou i společenskou situaci. Z jednoho nebo dvou příjmů, které v rodině byly, a platilo se z nich mnoho potřeb, se najednou stává jeden, minimálně na nějakou dobu. Co dělat? Hledání nové práce může být frustrující, čím víc práci chcete, tím méně se vám může dařit na pohovorech a to nepřidá na psychické pohodě.

Když se objeví výpověď

Je třeba začít jednat. Na dobu, kdy budete práci hledat je dobré se zaregistrovat na úřadu práce. Právě zde vám mohou pomoci s hledáním, získáte podporu v nezaměstnanosti, budou za vás odvádět zdravotní pojištění. Navíc tyto úřady mohou pomoci najít rekvalifikační kurz, který zhodnotí vaše schopnosti a dovednosti, rozšíří je a vy tak budete pro trh práce zase o něco žádanější. Následně může přijít nabídka práce Karviná a vy najdete pracovní pozici, která vás bude nejen bavit, bude dobře finančně ohodnocená, ale také budete mít možnost se rozvíjet a kariéru posouvat kupředu. V hledání práce je dobré nepolevovat, být aktivní.

Hledání práce na internetu

Můžete se zeptat kamarádů a známých zda o nějaké možnosti nevědí, případně obejít firmy, kde máte kontakty a pozeptat se. Velkým a rozmanitým zdrojem pro hledání je však internet. Zde existují pracovní portály, které se specializují na poptávku a nabídku práce. Jedním z takových portálů je také HitPráce. Můžete hledat podle větších měst, například nabídka práce Karlovy Vary přinese větší úspěchy než hledání nové pracovní pozice v menších městech. Pracovní portál disponuje nabídkami práce z různých odvětví, čímž rozšiřuje svou škálu působnosti na opravdu velké množství nezaměstnaných jedinců.