Rozhodli jste se koupit ojeté auto? S ohledem na zůstatkovou cenu nových vozů to není určitě špatné ekonomické rozhodnutí. Je potřeba si však zejména dobře zvolit autobazar, a to s ohledem na to, abyste získali zodpovědný přístup k zákazníkovi a odcházeli spokojeni. V současné době to již není takový problém, jako v minulosti, přesto však existují lepší a horší bazary. Jak ovšem rozlišit, který autobazar je dobrý, a kterému bychom se měli raději vyhnout? Také o tom si něco řekneme v následujícím článku.

Vybíráme dobrý autobazar

Samozřejmě jako první signál už při vstupu do autobazaru je technický stav vozidel, která jsou zde vystavovány. V mnoha ohledech to lze poznat na první pohled, třeba i podle toho, že vozidla v nabídce by měla mít platnou STK. Kvalitní autobazary také nabízejí pouze vozidla, která jsou prověřená a nejsou nějak právně zatížena. To by vám měl být prodejce také schopen na vyžádání doložit. Měl by zkrátka vědět o historii vozidla a znát jeho původ. Z právního hlediska je zejména důležité, aby vůz:

  • Nebyl v majetku leasingové společnosti
  • Nepocházel z trestné činnosti

Velkým vodítkem při vstupu do autobazaru je také to, s jakým jednáním se setkáte ze strany prodejce. Ten by měl být především ochotný a snažit se vám vyhovět. Neměl by se zdráhat odpovědět na vaše otázky, které vás ohledně vozidla zajímají. Kvalitní bazar aut dnes není až takovou raritou, protože je velmi vysoká konkurence. Pokud se vám zkrátka jednání někde nelíbí, není problém zajít jinam a prodejci to vědí.

Mohou vás zajímat také doplňkové služby

V některých autobazarech máte možnost si zařídit uvedení vozidla do provozu po všech stránkách. Je to v podstatě komplexní servis, kde je možno si výhodně sjednat třeba povinné ručení nebo havarijní pojištění. Zajímavou volbou může být také zpětný leasing bez poplatku.