Vzhledem k tomu, že sedadla jsou v automobilu každodenně vystavována velké zátěži, především pak, pokud cestujeme s malými dětmi či domácími mazlíčky, proto je důležité se o ně pravidelně starat. Sedadla jsou nejčastěji vyrobená z látky, koženky či kůže. Každý druh materiálu vyžaduje jinou péči a jiný způsob čištění.

Látková sedadla

Ta jsou asi nejvíce rozšířená a to díky tomu, že jsou cenově přijatelná a v horkém letním počasí se nerozpalují. Nevýhodou je, že se častěji a snáze ušpiní.

Pokud se tedy rozhodnete, že si sedadla vyčistíte sami, začněte tím, že celý interiér vozidla řádně vyluxujete. Pro čištění je potřeba si pořídit přípravek k tomuto účelu vhodný. Jeho malé množství nanesete na látkovou část sedačky a nečistoty setřete pomocí mikrovláknové utěrky dříve, než se vsáknou do látky. Pokud se nečistoty nemůžete zbavit, použijte drsnější čistící houbu. Dejte si však pozor, aby nedošlo k poškození povrchu.

Kožená a koženková sedadla

Zde je nutností použít speciální čistidla určená pro kůži a postupovat šetrně. Opět nejprve vyluxujeme celý interiér automobilu. Na povrch sedačky naneseme velmi malé množství přípravku, který pak pečlivě stíráme navlhčeným hadříkem. Sedadla pak necháme vyschnout na vzduchu. Chceme. Li, aby sedadla zůstala dlouho jako nová, je vhodné pravidelně je natírat kondicionérem na kůži, která ji zvláční, napustí olejem a sedadla tak nebudou vysychat a následně praskat.