Ve spolupráci s BMW se v současně u Jaguaru vyvíjí komponenty pro nadcházející elektromobily. Anglická automobilka se však nebrání využití všech možných komponent určených pro komerční vozy.

Jaguar + BMW

Automobilka Jaguar Land Rover se momentálně nachází v krizi a proto hledá nejrůznější způsoby jak ušetřit. Snižování nákladů postihlo i vývoj nových vozů, kde by JLR rádo využilo svých smluv s BMW. Obě automobilky potvrdily společný vývoj elektrotechniky a Jaguár by měl využívat i něco dalšího z Mnichova.

Mluví se například o motorech v podobě řadových šestiválců s dna i čtyřválců. Krom toho přichází v úvahu i hybridní pohonné systémy. JLP v měl totiž v minulosti lehké problémy s vývojem svých motorů. Očekávaný šestiválec dorazil se značným zpožděním a osmiválec bude dost možná muset skončit.

Nejnovější zprávy navíc hovoří o tom, že by měl JLR využívat i jednu z platforem BMW. Jednat by se mělo o architekturu FAAR s pohonem přední nápravy a motorem vpředu napříč, které by mohl využít například u svých malých modelů.

Pro BMW by tato úzká spolupráce byla výhodná díky úspoře nákladů, což je s nastupující érou elektromobility velmi významné plus. Ta si totiž vyžádá značné náklady na vývoj, u kterých není vždy vše 100 %.

Výhodná by měla být spolupráce i pro BMW z toho důvodu, že její továrny jsou ve velké Británii. Jeden ze závodů na výrobu platformy FAAR je Oxfordu a další na výrobu motorů je v Hams. Z nich je pak velmi blízko do podniků JLR, což by opět snižovalo náklady na logistiku.