Přestože je v německých rukou, stále ji můžeme považovat minimálně za domácí značku. Hovoříme samozřejmě o automobilce Škoda. Ačkoliv škodovky nikdy nebyly vyhlášené emocemi v designu, přesto přišel model, který toto vnímání změnil. Řeč je zde o novém voze Scala, který nejenže vás dokáže uhranout designem, ale také přijíždí na zcela nové platformě. Určitě stojí za to si tuto novinku projet!

Revoluční model, a to nejen v designu

Kromě toho, že nová škodovka přijíždí na nové platformě, nabízí také vítr v základních výbavách. Škoda Auto Scala přišla jako výsledek konceptu VISION RS, který byl od počátku velmi sledován veřejností. Zájem budil samozřejmě zejména odvážným designem, i když důvodů, proč je tento vůz zajímavý, je daleko více.

Bohatá základní výbava jako hlavní lákadlo pro zákazníky

A právě zajímavosti s ohledem základní výbavy jsou tím, co by veřejnost rozhodně mohla ocenit. Nový vůz totiž přijíždí jsi velmi bohatou základní výbavou, což u škodovek nebývalo vždy zvykem. Například zde najdete klimatizaci a také tempomat. Ceny Škody Scala přitom začínají na 394 900 Kč právě za základní výbavu AMBITION s motorem 1.0 TSI 85 kW. Ta dále obsahuje také LED svítilny, a to vpředu i vzadu. LED provedení mají také mlhová světla.

Také motorizace nabízejí lákavé možnosti

Pokud pomineme výše zmíněnou motorizaci v základní výbavě, tak je potřeba rozhodně vzpomenout že máte celkově na výběr ze tří druhů pohonných jednotek. Jsou jimi agregáty spalující tyto pohonné látky:

  • Benzín
  • Diesel
  • CNG

V případě benzinových motorů je přitom v nabídce již zmiňovaná varianta 1.0 TSI 85 kW, ale pak také 1.5 TSI o výkonu 110 kW, kterou ocení zastánci dynamické jízdy. V dieselech můžete zvolit motorizaci 1.6 TDI 85 kW, ale je zde také uváděná varianta na CNG. Škodovka bojuje zejména s konkurenty jako jsou Volkswagen Golf, Opel Astra nebo Ford Focus. Přesvědčí vás?