Vylepšování procesů a maximální úspora přírodních zdrojů znamená nejen větší udržitelnost, ale také ekonomickou efektivitu, což přináší výhody dodavatelům i zákazníkům nebo společnosti.

Mewa je od svého založení před více než před 115 lety předním poskytovatelem textilního managementu. Inovuje a zdokonaluje své procesy, aby tak minimalizovala spotřebu energie a využívání přírodních zdrojů. Mezi ně patří i jeden z nejcennějších, čistá voda.

Textilní služby společnosti Mewa s průmyslovými čisticími utěrkami v systému opakovaného použití jsou vysoce udržitelné. Šetrnost ke zdrojům se vztahuje na celou dobu životnosti produktů. Provází výrobu i praní utěrek, které probíhá v zařízeních společnosti Mewa, kde se využívá vysoká úroveň technologických inovací ve prospěch ohleduplnosti k životnímu prostředí.

Proces praní šetrný k životnímu prostředí

Každá z prádelen Mewa má vlastní ekologické zařízení na zpracování vypraných nečistot. Systém Mewa přispívá až k 85% snížení dopadu na životní prostředí ve srovnání s běžnými metodami praní.

Mewa pere výrobky pomocí jedinečného procesu, který dokáže ušetřit ve srovnání s obvyklými pracími postupy až 50 % spotřeby vody. Umožňuje to interně vyvinutý systém opětovného využití vody, kaskádová technologie. Díky ní může být voda z hlavního procesu mytí nebo oplachování použita po filtraci a úpravě ve vícestupňových procesech praní. Tímto způsobem společnost Mewa snižuje spotřebu vody a energie pro provoz vlastních mycích nebo sušicích zařízení až o 50 %.

Německá společnost, jejímž mottem je investovat jak do expanze, tak do ochrany životního prostředí dosahuje při úpravě odpadních vod čistoty až 99,8 %. Tímto způsobem Mewa dokonce překračuje požadavky stanovené úřady.

Závěrem je třeba zdůraznit, že textil se pere s dostatečným množstvím prostředků a dalších biologicky odbouratelných detergentů, které jsou adekvátně přizpůsobeny. Výpočet složení nebo dávky pracího prostředku se provádí prostřednictvím automaticky řízeného procesu na základě přísných praktických údajů, které tým ověřuje.

“Skutečnost, že Mewa byla první společností v textilním odvětví, která v roce 1997 získala mezinárodní certifikát ISO 14001 pro ochranu životního prostředí, ale také četná ocenění za svůj přínos k udržitelnosti, jsou jen některými z důkazů více než stoletého závazku Mewa k životnímu prostředí,” říká Antonín Krejčí, jednatel společnosti Mewa v Česku.

Mewa Textil-Management

MEWA Textil-Service AG & Co. Management OHG se sídlem ve Wiesbadenu je jedním z předních evropských poskytovatelů komplexních služeb v oblasti podnikových textilií. Sortiment společnosti se zaměřuje na opakovaně použitelné čisticí utěrky vlastní výroby, ale také na pracovní a ochranné oděvy pro průmysl, dílny a řemesla. B2B služby zahrnují poskytování, péči, opravy, skladování a logistiku podle certifikovaných standardů kvality, hygieny a bezpečnosti. Rodinná společnost se 47 pobočkami a přibližně 5 700 zaměstnanci zásobuje více než 200 000 podniků z různých odvětví po celé Evropě. Obrat v roce 2022 činil 829 milionů eur.

Společnost Mewa byla založena v roce 1908 a je průkopníkem ekologických textilních služeb. Firemní strategie je důsledně orientována na udržitelnost. To zahrnuje inovativní vlastní vývoj produktů, procesů a technického vybavení. Společnost Mewa získala řadu ocenění za svůj závazek k udržitelnosti, řízení zdrojů a orientaci na zákazníka.